Pitanja i odgovori na Pravna pomoć u vezi sa zaštitom potrošača u finansijama
Deo placa je prodat 1969 godine komšiji, napisan je ugovor i potpisan sa 2 svedoka . Jedini sada živi potisnik i svedok je tada bio maloletan, a taj ugovor nikada nije nigde zvanično overen. Taj deo placa nikada nije preveden i vodi se i dalje na moje ime. Komšija je umro pre 23 godine i ceo njegov plac ja održavam, dok naslednici još nisu došli na njega. Da li je taj ugovor validan i da li naslednici mogu tražiti to parče placa da se sada prevede na njihovo ime.
Radi se o ostavinskoj situaciji gde je preminula osoba za sobom ostavila kuću. Postoji testament u kojem većinski deo imovine ostavlja članu šire porodice koji je brinuo o njemu, dok ostali zakonski naslednici dobijaju svoj nužni deo. Međutim, jedan od naslednika se nakon smrti pojavio sa ugovorom o doživotnom izdržavanju iz ranijih godina, koji nije bio poznat drugima, niti je upisan u katastar. Postoje ozbiljne sumnje da obaveze iz tog ugovora nisu bile ispunjavane, dok s druge strane postoji dokumentacija i svedočenja koja potvrđuju da je svakodnevnu negu i brigu o preminulom vršila upravo osoba kojoj je testamentom ostavljena većina imovine. Takođe postoji i veštačenje neuropsihijatra koje potvrđuje da je testator bio sposoban za rasuđivanje u trenutku sastavljanja testamenta, kao i da lice koje je donelo ugovor o izdržavanju zapravo nije učestvovalo u brizi, što otvara sumnju da je ugovor simulovan. Da li je u ovakvim slučajevima pametno ulaziti u spor? Koliko dugo takvi postupci obično traju i koliko je teško dokazati da ugovor o doživotnom izdržavanju nije ispunjen?
Moj suprug posle smrti oca ima ugovor o dozivotnom izdrzavanju sve je presli na njega da li njegova sestra moze da trazi deo od svoje majke.
Dobro jutro ,postovanje , imam pitanje ,Uzeo sam kredit pre 10 god u Sosirte General banci,, Uzeo sam 860.000 ,na 7 godina ,posle isplate skoro polovine ktedita ,izgubio sam posao , i otisso na Maltu da radim ,posle godinu dana se vracam ,proveravam stanje, ponovo 800.000, placam 360.000 din i ponovo ga vracam u normalu , ,posle toga ,banka se premestila ,ja nisam placao dalje , ker je cifra prevelika , juce su mi dosli izvrsitelji u popis stvari mojih roditelja ,dogovorio sam se da placam 15000 mesecno , i potpisao sam ,da li sam napravio gresku ,i da li mogu da uradim nesto? Hvala
Dobro vece, zanima me, zivim u kuci koja je stara, muz i ja smo je renovirali pre toga smo potali mog oca da li mozemo da je sredimo i sad kad smo je sredili on nas tera iz kuce, a u kreditima smo zbog renoviranja, on zivi u novoj kuci isto je dvoriste ali su dva placa u pitanju, da li imam pravo da pokrenem tuzbu i da mi isplati ulozeno ili ne?
Postovani,
Da li prijava primarne rezidencije osudjeng lica ili naslednika na porodicnu nekretninu, odlaze ili stopira izvrsenje zaplane iste nekretnine po potrazivanju ostecenog lica i okoncanja parnicnog postupka?
Poštovana,
Da li imam pravo na uvid ili kopiju građevinske dozvole za zgradu u kojoj imam nameru da kupim nekretninu i ako imam gde i kome da se obratim? Hvala.
Poštovani!Živim 48 godina na placu koji je 71 godine kupio moj otac ali ga nikada nije preveo na sebe.U katastarskim knjigama se vodi na vlasniku koji je davno umro.I moj otac je umro krajem prošle godine.Posto je moju majku napustio i razveo se dok smo ja i sestra bile male.Ja majka i sestra živele smo tu gde ja živim sada sama na tom neprevedenom placu .Gde je otac sagradio i kuću koja je takođe nelegalizovana.Osnovao je drugu porodicu u kojoj ima 3 dece ..Njegov sin odnosno moj polu rat pokrenuo je ostavinsku raspravu u kojoj je mene i sestru izostavio sve se završilo bez nas dve.Mada otac nije imao testament ..sinu je za života prepisao sta je imao.Sad bih ja da polac na kom živim prevedem na sebe i izostavim njegovu decu iz drugog braka ..kao što su onu izostavili mene i moju sestru.Da li je to izvodljivo?Unapred hvala
Poslednji članci
Odaberite grad u nastavku da biste prešli na odvjetnike na tu temu:
Katalog usluga
Ljudi takođe pitaju:
Najbolji pravnici u Beograd
Kod nas ćete pronaći spisak najboljih pravnika u Beograd sa svim relevantnim informacijama. Prikazane su cene usluga, ocene i recenzije korisnika, kao i brojevi telefona i adrese za lakši kontakt.
Recenzije pravnika u Beograd
Na našem servisu pronaći ćete autentične recenzije pravnika. Ne uklanjamo negativne komentare i ne postoji mogućnost manipulisanja ocenama. Na ovaj način pružamo transparentne informacije koje će vam pomoći da odaberete pouzdanog pravnika za svoje potrebe.
Koliko košta konsultacija pravnika u Beograd?
Cena pravne konsultacije u Beograd počinje od 3000 RSD i može se povećavati u zavisnosti od složenosti pitanja i oblika odgovora (usmeno ili pismeno pravno mišljenje). Troškovi se mogu razlikovati i zavisno od stručnosti pravnika i specifičnosti problema.
Da li je moguće dobiti usluge pravnika u Beograd besplatno?
Gde pronaći dobrog pravnika u Beograd?
Preporučujemo da koristite Advokati-rs.com, besplatan servis za pretragu pravnika u Srbiji. Na platformi možete lako pronaći stručnjake prema vašim potrebama i direktno stupiti u kontakt sa njima. Važno je napomenuti da su pretraga i povezivanje sa pravnikom besplatni, dok usluge i konsultacije koje oni pružaju mogu biti naplaćene u zavisnosti od složenosti slučaja.
Ovo je efikasan način da pronađete kvalifikovanog pravnika sa ocenama i recenzijama koje vam mogu pomoći pri odabiru.
Koliko košta angažovanje pravnika u Beograd?
В чем разница между адвокатом и юристом?
Адвокат может вести дело в уголовных процессах. Поле деятельности юриста, в отличие от адвокатских ограничены. Юрист специализируются в основном на гражданских делах; это трудовые споры, взыскания долгов, подготовка договоров, жилищные и земельные споры и т. д.
Koliko košta angažovanje pravnika u Beograd?
Cena pravnih usluga zavisi od obima posla i složenosti slučaja. U proseku, usluge pravnika počinju od 3000 RSD i mogu se povećavati u zavisnosti od dodatnih potreba klijenta. Preporučujemo da birate pravnike prema rejtingu i recenzijama, jer mnogi profesionalci na platformama pružaju primere svojih završenih poslova, što može olakšati vaš izbor.
Šta obuhvata pravna konsultacija?
Pravna konsultacija uključuje analizu konkretne situacije i preporuke pravnika ili advokata u vezi sa potencijalnim postupcima. Postoje dve vrste konsultacija: usmena konsultacija (saveti i objašnjenja tokom sastanka ili poziva) i pismena konsultacija (pravno mišljenje u pisanom obliku).
Kakvu tačno pomoć klijent dobija zavisi od specifičnosti situacije i njegovih potreba. U nekim slučajevima može biti potrebna strategija za sudski postupak, dok u drugim situacijama pravnik može pripremiti dokumentaciju ili ponuditi smernice za pregovore.