Dobio sam rešenje koje u jednom delu kaže jedno, a u drugom nešto suprotno. Tekst je konfuzan, pa čak i nepismen. Mogu li da tražim ispravku?
Odgovor na pitanje
26.10.2024
datum odgovora: 26.10.2024
Možete podneti zahtev organu da otkloni očigledne greške u pisanju ili računanju, ili da razjasni nejasnoće. Ovo se naziva ispravka i dopuna rešenja. Ako su protivrečnosti suštinske, možda morate uložiti žalbu zbog nepravilnosti, navodeći da je rešenje nerazumljivo i da narušava vaša prava. Ukoliko se organ ne odazove, možete pokrenuti upravni spor. U praksi je preporučljivo konsultovati advokata za pravilno formulisanje prigovora.
Odaberite grad u nastavku da biste prešli na odvjetnike na tu temu:
Imam kvalifikovani elektronski potpis i želim da predam zahtev putem e-maila ili elektronskog portala. Hoće li organ prihvatiti takav potpis ili je potreban pečat?
Nisam zadovoljan ponašanjem referenta, deluje bahato i neprofesionalno. Želim da se požalim, ali ne na rešenje, već na lice koje radi u organu. Kako to ide?
Zbunjena sam, mislila sam da je svaka pravna stvar na sudu, ali čujem za upravni postupak. Koje su ključne razlike u pogledu postupka, rokova i presuđivanja?
U toku upravnog postupka smatram da organ ima određene spise i dokaze koji su važni za moj slučaj. Želim da znam da li imam pravo da tražim uvid u spis predmeta, kopije dokumenata i koje su procedure predviđene zakonom.
Čuo sam da postoji eUprava i da se neki zahtevi podnose online. Želim da znam da li mogu da vidim dokle je moj predmet stigao, i da li imam pravo uvida putem interneta, da ne bih išao svaki čas u opštinu.
Želim da znam kada počinje da teče rok od 15 dana za žalbu ako je pošiljka stigla u petak u 19h, a pošta tada ne radi. Da li se računa od subote ili ponedeljka?
Podneo sam zahtev, ali postoji druga osoba koja se protivi, npr. sused. Organ vodi postupak sa obe strane. Kako se naziva takvo učešće i kako se donosi odluka?